Lietuvos vartotojų atstovai ragina verslininkus pratęsti kainų skelbimą dviem valiutomis 2015-04-24

Po šių metų liepos 1 d. verslo atstovams nebeliks įpareigojimo prekių bei paslaugų kainas skelbti dviem valiutomis. Lietuvos vartotojus ginančių organizacijų atstovai ragina verslo bendruomenę palengvinti vartotojams orientuotis kainose ir savo noru pratęsti jų nurodymą litais bei eurais bent iki 2016 m. sausio 1 d.

Anot Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentės ir euro įvedimą stebinčio projekto Pranešu.lt vadovės Eglės Kybartienės, kad ir kaip optimistiškai skambėtų Lietuvos valdžios pareiškimai, esą euro įvedimą visuomenė priima sklandžiai, ir ilginti kainų nurodymo dviem valiutomis termino nėra reikalo, vartotojų įpročiai taip greit nesikeičia, kaip norėtųsi valdininkams.

„Didžiajai daliai vartotojų ganėtinai sunku per pusmetį persiorientuoti tik į eurus. Daugelis vartotojų, daugybę metų savo pajamas ir išlaidas skaičiavę litais, mintyse yra vis dar linkę kainas eurais versti į kainas litais ir taip orientuotis naujoje kainodaroje“, – sakė ji.

Kainas skelbti litais ir eurais ne mažiau kaip pusmetį rekomendavo ir Europos Komisija. Pernai lapkritį paskelbtoje ataskaitoje apie euro įvedimą Lietuvoje rekomenduojama kainų nurodymą dviem valiutomis baigti 2016 m. sausio 1 d. O štai Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisija balandžio 9-ąją nusprendė, kad privalomas kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpis nebus pratęstas.

Tokiai Lietuvos vartotojus ginančių organizacijų iniciatyvai pritaria ir Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA). Šios asociacijos vykdantysis direktorius Laurynas Vilimas džiaugiasi, kad mūsų šaliai pavyko sklandžiai įsivesti naują valiutą. Visgi, anot jo, prekybininkams svarbiausias indikatorius – vartotojas.

„Jei to reikia mūsų pirkėjams, prekybininkai yra pasirengę palengvinti vartotojų orientavimąsi kainose ir skelbti jas dviem valiutomis. Šio laikotarpio pratęsimas nesukels mums papildomų rūpesčių, tačiau, tikiu, bus naudingas didelei daliai mūsų pirkėjų“, – sako Laurynas Vilimas, LPĮA vykdantysis direktorius.