Rimi: aplinkosauga ir sveikata yra prioritetinės sritys

Rimi: aplinkosauga ir sveikata yra prioritetinės sritys

2020 08 06

Įsipareigojimas mūsų pirkėjams, sąžiningumas, socialinė atsakomybė nuo pat bendrovės pradžios yra neatsiejama ir nuolat aktyviai tobulinama RIMI verslo dalis. 

„Rimi“ socialinę veiklą vykdo šiose srityse:

- remia vietos bendruomenes

- rūpinasi aplinkosauga ir siekia tvarumo įvairiose veiklos srityse

- padeda puoselėti sveikesnį gyvenimo būdą

- siekia diegti bei stiprinti įvairovės kultūrą įmonėje ir šalyje

- vadovaudamasi aukštais saugumui, darbo sąlygoms ir gyvūnų gerovei keliamais standartais, užtikrina prekių ir paslaugų kokybę.

Aplinkosauga ir sveikata yra prioritetinės sritis, kurioms skiriamas didžiausias dėmesys ir resursai.

Ne vienerius metus bendradarbiaudama su „Maisto banku“, „Rimi“ ne tik remia vietos bendruomenes, bet ir siekia vieno iš aplinkosaugos tikslų – mažinti maisto švaistymą. „Rimi“ dalyvauja sezoninėse „Maisto banko“ akcijose, tarpininkaujant akcijos organizatoriams, sunkiau besiverčiančiuosius globojančioms organizacijoms visoje Lietuvoje perduoda paskutinės dienos produktus, „Rimi“ parduotuvėse taip pat įrengtos stacionarios „Maisto banko“ talpyklos ilgo galiojimo produktams, kuriuos pirkėjai kviečiami aukoti vargingai gyvenantiems.

Daugiau informacijos: https://www.rimi.lt/apie/tvarumas/bendruomenine-veikla/labdaros-fondas-maisto-bankas

Aplinkosaugos srityje „Rimi“ taip pat įgyvendina plastiko mažinimo iniciatyvą: nuolatos dirba plėtojant ir ieškant naujų, aplinkai draugiškesnių, sprendimų privačių prekės ženklų prekių pakavimui, skatina tiekėjus taip pat naudoti tvarius sprendimus pakuojant jų produkciją, o pirkėjus – į parduotuves atsinešti ir naudotis savo daugkartinio naudojimo maišelius biriems produktams bei pirkinių maišelius. Šį pavasarį „Rimi“ pristatė naują pirkinių maišelių asortimentą, kuriame – plastikiniai maišeliai iš perdirbto plastiko, popieriniai maišeliai iš 50% perdirbo popieriaus ir daugkartiniai pirkinių maišeliai iš perdirbtų plastiko butelių.

Daugiau informacijos: https://www.rimi.lt/rinkis-daugkartini-maiseli

Vienas „Rimi“ aplinkosaugos tikslų – iki 2020-ųjų klimatui neutralios operacijos. Siekiant jo, naujai atidaromose „Rimi“ parduotuvėse naudojami aplinkai draugiški sprendimai ir technologijos, pavyzdžiui,  įrengiamos modernios freoninės šaldymo sistemos, kurių dėka mažinamos CO2 emisijos, naudojami LED šviestuvai, visose vidaus patalpose įrengti buvimo patalpoje davikliai – išėjus žmonėms šviesa automatiškai išsijungia. Konkretus pavyzdys: https://www.rimi.lt/apie/tvarumas/aplinkosauga/atidaryta-draugiskiausia-aplinkai-rimi

Sveikatos srityje „Rimi“ įgyvendina kelias iniciatyvas:

Vadovaudamasi ES, Šiaurės šalių mitybos rekomendacijomis ir vidinėse procedūrose numatytais reikalavimais, „Rimi“ atrinko ir nuolat atnaujina sąrašą produktų, kurie padeda stiprinti ir rūpintis sveikata. Produktuose, kurie „Rimi“ parduotuvėse pažymėti „Rinkis sveikiau“ ženklu, mažiau riebalų (arba sudėtyje yra kokybiškesnių riebalų), druskos, cukraus, ribojamas maisto priedų ir sintetinių dažiklių, sveikatai nenaudingų riebalų ir aliejų, GMO naudojimas, tuo pačiu juose daugiau skaidulinių medžiagų.

Daugiau informacijos: http://rinkissveikiau.rimi.lt/

Daugelyje „Rimi“ parduotuvių įrengtos automatinių išorinių defibriliatorių (AED) stotelės. Esant poreikiui, juos naudoti ne tik saugu, bet ir paprasta. Visų „Rimi“ prekybos centrų darbuotojai taip pat apmokyti, kaip suteikti būtinąją pagalbą ir gaivinti žmogų.

Daugiau informacijos: https://www.rimi.lt/apie/tvarumas/sveikata/defibriliatoriai

„Rimi“ nebe pirmus metus remia ir dalyvauja „Danske Bank Vilniaus“ maratone – buria darbuotojų komandą, rūpinasi jėgas atstatančiais užkandžiais dalyviams, globoja kelias – pusmaratonio ir „Rinkis sveikiau“ trasas. Daugiau informacijos https://www.rimi.lt/apie/tvarumas/sveikata/vilniaus-maratonas

Vienas iš dabar įgyvendinamų projektų kokybės užtikrinimo srityje – bendradarbiavimas su „Lietuvos gamtos fondu“ ir įsipareigojimas nebepirkti nykstančios žuvies bei jūros gėrybių. Jų „Rimi“ visose trijose Baltijos šalyse nebeperka nuo š.m. birželio.

Daugiau informacijos: https://www.rimi.lt/nyksta-zuvys