Naujienos

Paskelbti „Populiariausia prekė 2017“ rinkimų nugalėtojai ir apdovanoti „Metų tiekėjai“

2018 03 19

Penktadienį Vilniuje įvyko tradiciniai „Populiariausia prekė 2017“ apdovanojimai. Devintą kartą Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) organizuotame renginyje ypatingas dėmesys buvo skirtas gamintojų, tiekėjų ir prekybos tinklų partnerystei.

„Abipusę sėkmę tiekėjai ir prekybininkai gali pasiekti tik tada, kai vyksta sklandus dialogas, įsiklausoma į partnerių idėjas ir pasiūlymus, kartu kuriamos inovacijos ir sprendžiamos problemos. O svarbiausia, kad iš partnerystės laimi ir verslas, ir visi vartotojai, nes bendradarbiaudamos įmonės sugeba geriau patenkinti jų poreikius“, – sakė LPĮA vadovas Laurynas Vilimas.

Išrinktos populiariausios prekės

Lietuvos pirkėjų pasirinkimus atspindėjo rinkimų „Populiariausia prekė 2017“ rezultatai. Šiemet nugalėtojais skirtingose kategorijose buvo paskelbti net 56 produktai – tokios dalyvių gausos kasmet vykstančiuose rinkimuose dar niekada nebuvo. Populiariausios prekės nustatytos įvertinus šalies vartotojų pasirinkimą – didžiausius pardavimus 2017-aisias metais.

Lietuviški produktai pripažinimą pelnė net 42 kategorijose ir tai, anot L. Vilimo, rodo, kad vietiniai prekės ženklai išlaiko tvirtas pozicijas, o informacija apie gamintoją daro neabejotiną įtaką pirkėjų sprendimams. „Gamintojams tai suteikia pasitikėjimo atstovauti Lietuvai užsienio rinkose, rodant, kad produktai iš mūsų šalies yra aukštos kokybės ir konkurencingi“, – teigė LPĮA vadovas L. Vilimas. Jis pažymi, kad rinkimuose „Populiariausia prekė“ 2017 metais balsavo kiekvienas keturių didžiųjų prekybos tinklų lankytojas, į savo krepšelį įsidėdamas mėgstamiausius produktus. Šių rinkimų ypatybė – maisto produktų pardavimai buvo matuojami svorio matavimo, o ne pakuočių vienetais.

Lietuvos pieno pramonės atstovai, duonos produktų ir gėrimų gamintojai buvo vieni aktyviausių rinkimų dalyvių, pabrėždami savo produktų kilmę, kokybės standartus ir įgyvendintas inovacijas. Nugalėtojai pelnė teisę naudoti „Populiariausia prekė 2017“ ženklą, rodantį visos Lietuvos pirkėjų palankumą.

Apžvelgdamas konkurso rezultatus L. Vilimas pabrėžė, kad visus produktus vertino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, taip pat Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Institucijų ekspertai patvirtino, kad produktai, kurie bus pažymėti etikete „Populiariausia prekė 2017“, yra visiškai saugūs ir nepriekaištingos kokybės.

„Metų tiekėjų 2017“ apdovanojimai – už bendrą sėkmę ir vertybes

Iš viso „Populiariausia prekė“ rinkimuose savo prekes pristatė 32 tiekėjai ir gamintojai. Prekybos tinklų atstovai jiems dėkojo ne vien už produktus, kurie kasdien atkeliauja į lentynas. Renginio organizatoriai įtvirtino tradiciją – trečius metus iš eilės paskelbė ir apdovanojo „Metų tiekėjus“.

LPĮA  ir trys didieji Lietuvos prekybos tinklai („Maxima“, „Rimi“, „Iki“) apdovanojo savo partnerius už socialinės atsakomybės pavyzdį, už lietuviškų tradicijų puoselėjimą ir už kitus pasiekimus bei atstovavimą bendroms vertybėms.

Apdovanojimai tiekėjams buvo įteikti šešiose kategorijose. „Patikimiausiu 2017 metų partneriu“ buvo išrinkta bendrovė „Švyturys-Utenos alus“. Už glaudų bendradarbiavimą gerinant prekių tiekimo kokybę „Pažangiausiu tiekimo grandinės partneriu“ buvo išrinkta bendrovė „Eugesta“. Apdovanojimas „2017 metų inovacija“ atiteko bendrovei „Fazer Lietuva“. „2017 metų šuolis“ apdovanojimas skirtas bendrovei „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“. „2017 metų lietuviškiausias“ titulas atiteko bendrovei „Vilniaus duona“ už lietuviškų tradicijų puoselėjimą, autentiškų produktų kūrimą, įsipareigojimą kepti duoną iš Lietuvoje išaugintų grūdų. „Vilniaus duona“ taip pat laimėjo kategorijoje „2017 metų socialiai atsakingas“ – gamintojas ir tiekėjas buvo įvertintas už paramą bendruomenėms, sveikos gyvensenos skatinimą ir už tvarius gamybos procesus, kurie saugo gamtą.

„Apdovanojimai įrodo, kad partneriai vertina ne vien tiesioginę tiekėjų veiklą, susijusią su tiekimo grandine ir kokybiškais produktais. Daug dėmesio skiriama bendrai verslo filosofijai, taip pat įmonių sprendimams: diegti pažangias verslo valdymo ir vadybos sistemas, gerinti veiklos tvarumą, tausoti išteklius ir saugoti aplinką“, – teigė LPĮA vadovas L. Vilimas.

Visą Populiariausių prekių sąrašą galite rasti čia.