Naujienos

Didžiųjų prekybos tinklų atstovai susitiko su Sauliumi Skverneliu

2020 03 20

Šiandien didžiųjų prekybos tinklų atstovai susitiko su Ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarti, kaip ekstremaliomis sąlygomis užtikrinti sklandų produktų tiekimą ir parduotuvių darbą. Prekybininkai pristatė problemas su kuriomis šiuo metu susiduria ir paprašė vyriausybės pagalbos.

 „Noriu padėkoti Vyriausybei, kad operatyviai išsprendė vilkikų eilių problemą prie Lenkijos-Lietuvos sienos. Mes paprašėme premjero ir toliau bendradarbiauti su kitomis ES šalimis, kad būtų užtikrintas žaliasis koridorius vilkikams, gabenantiems visuomenei reikalingas prekes“,- teigė Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė. Anot jos, tokius raginimus šią savaitę paskelbė ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula Von Der Leyen, kuri pabrėžė kroviniams atvirų sienų ir prekių judėjimo tarp ES narių svarbą.

Savo ruoštu Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dėkojo visiems prekybos tinklų darbuotojams, kurie užtikrina nepertraukiamą maisto produktų prekybą.

Prekybininkai su Ministru pirmininku taip pat aptarė tolimesnį sklandžios parduotuvių veiklos užtikrinimą. Šiuo metu visi prekybos tinklai imasi visų galimų priemonių, kurios padės apsaugoti pirkėjus ir darbuotojus, tačiau, anot R. Vainienės, trūksta ne tik apsaugos priemonių, bet ir pačių darbuotojų.

„Visi matome, kad šiuo metu sudėtinga įsigyti kaukių ir kitų apsaugos priemonių, tačiau prekybininkai  nedelsiant ėmėsi kitų priemonių skirtų užkrato galimybei sumažinti“,- teigė ji. „Taip pat, dėl išaugusio darbuotojų krūvio bei jų saugumo daugelyje prekybos tinklų buvo sutrumpintos darbo valandos. Tačiau to neužtenka, darbuotojai atlieka milžinišką darbą, todėl prekybos tinklai yra pasiryžę perimti nemažą dalį darbuotojų, kurie dėl susidariusios situacijos prarado darbą.“

Prekybos tinklai susitikimo metu taip pat užtikrino, kad jų veiklos pagrindinis tikslas – aprūpinti visuomenę reikalingiausiomis prekėmis ir užtikrinti saugumą klientams ir darbuotojams.

Susitikime su Ministru Pirmininku Sauliu Skverneliu dalyvavo Giedrus Bandzevičius Rimi Lietuva Valdybos primininkas,  Vilma Drulienė Maxima LT Komercijos direktorė, Nijolė Kvietkauskaitė „Iki“ komercijos ir rinkodaros vadovė,  Eglė Radžiūnė, Lidl Lietuva valdybos narė, Administracijos Tarnybos vadovė, Dainius Dundulis  Norfa valdybos pirmininkas ir Rūta Vainienė  LPĮA direktorė.