Naujienos

„Delfi rytas“ laidoje interviu apie tęstinių vagysčių pažabojimą

2020 10 21

„Delfi rytas“ laidoje LPĮA direktorė Rūta Vainienė ir Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis kalbėjo apie tęstinių vagysčių pažabojimą.

Šįmet vagišiai kaip niekada aktyvūs: jau per pirmus 8 šių metų mėnesius jų padaryta žala prekybininkams yra didesnė nei per visus praėjusius metus. Jei vienos vagystės metu pavogtų daiktų vertė nesiekia 150 eurų, šiems vagišiams skiriama tik administracinė bauda, o vos įforminus vagystę, jie ir vėl grįžta prie savo „darbelių“.

„Reikia aiškiai suprasti žinią, kad taip ilgiau nebesitęs ir yra imamasi priemonių, kaip tokius piktavalius pažaboti. Akivaizdu, kad kai kuriems asmenims vagystės yra tapusios nelegaliu verslu ir tam reikia užkirsti kelią."- sako R. Vainienė. Laidoje ji pateikia pavyzdžių, kaip įžūliai, agresyviai ir piktybiškai elgiasi etatiniai vagys. Jei tas pats vagišius per dieną būna  pagautas net septynis kartus, tai nekalbame apie atsitiktinumą ar klaidą – kalbame apie organizuotą, sąmoningą nelegalią veiklą.

Nuo pavasario Policija aktyviai bendradarbiauja su prekybininkais ir apsaugos tarnybomis, kad piktavališkų ilgapirščių nusikaltimai būtų kvalifikuojami kaip susiję tarpusavyje. Šiuo metu teismą pasiekė kelios bylos, kuriuose tęstinės vagystės ir jų metu padaryta žala subendrintos į vieną nusikaltimą.

Interviu kviečiame žiūrėti Delfi.lt portale nuo 37 min.: 

https://www.delfi.lt/video/laidos/delfi-rytas/delfi-rytas-oro-liniju-spastai-keleiviams-pandemijos-metu-kaip-i-juos-nepatekti.d?id=85539085