Naujienos

Susitikimas su Muitinės departamento atstovais

2020 09 21

Rugsėjo 21 dieną vyko Muitinės konsultacinio komiteto posėdis, kuriame buvo aptarti LPĮA keliami klausimai dėl nelygių konkurencijos sąlygų, nesumokamų mokesčių bei pažeidžiamų teisės aktų.

Muitinės konsultacinio komiteto posėdyje buvo pristatyta elektroninės prekybos iš trečiųjų šalių poveikio analizė, kurią atliko viešosios politikos analizės ir konsultacijų bendrovė ESTEP (nuoroda). Analizės išvados bei pasiūlymai buvo aptartos su asocijuotų verslo struktūrų ir Muitinės departamento atstovais, vyko aktyvi diskusija apie elektroninės prekybos iš trečiųjų šalių poveikį Lietuvos mažmeninės prekybos sektoriui, galimus siuntų reguliavimo modelius, bei jų įgyvendinimo galimybes. Muitinės departamento atstovai pristatė pokyčius mažų siuntų apmokestinimo bei deklaravimo srityje, kurie įsigalios nuo 2021 metų liepos pirmos dienos

„Pakeitus PVM direktyvą, Muitinės departamentas įgyvendins pokyčius, kurie palies mažas siuntas. Būtent toje srityje ir klesti šešėlinė neapmokestinama prekyba. Sukūrus elektroninio deklaravimo sistemą, Muitinė galės ne tik geriau analizuoti duomenis, vertinti rizikas, bet ir užtikrinti, kad būtų laikomasi teisės aktų, kad valstybei būtų sumokami visi būtini mokesčiai“. - po susitikimo sakė LPĮA direktorė Rūta Vainienė.

Su elektroninės prekybos iš trečiųjų šalių poveikio Lietuvos mažmeninės prekybos sektoriui ir valstybės biudžeto pajamoms tyrimu, galite susipažinti čia.