Naujienos

Vyriausybė pritarė lengvesniam prekių keitimo ir grąžinimo būdui

2021 02 10

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymui papildyti Mažmeninės prekybos taisykles ir supaprastinti prekių keitimo, grąžinimo tvarką.

Nuo 2021 gegužės 1 d. abiem pusėms sutarus prekes bus galima keisti ar grąžinti paprasčiau, įtvirtinta žodinė vartotojo forma. Tokiu būdu bus ženkliai sumažinama administracinė našta prekybininkams.

„Norime nuoširdžiai padėkoti už tokį reikšmingą palengvinimą. Dažnu atveju grąžinamos ar keičiamos prekės priimamos be jokių prieštaravimų ir pinigai grąžinami numatyta tvarka. Patys pirkėjai nenori pildyti, nes tai tik papildomai užimą laiką, o įmonėms dar turi kaupti ir saugoti. Dabar grąžinamų prekių kiekiai labai dideli, tad toks pakeitimas sutaupys laiko visiems“ – sako LPĮA direktorė Rūta Vainienė

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaite papildė, kad jų turimais duomenimis administracinė našta bus sumažinta 2 mln. eur. ūkio subjektams.

LPĮA praėjusių metų lapkričio 9 d. kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministerija su prašymu palengvinti vartotojams prekių grąžinimo bei keitimo procesą ir išspręsti įsisenėjusią problemą. Asociacijos nuomone, reikalavimas iš vartotojo gauti rašytinį prašymą yra perteklinis, sukelia nepatogumus vartotojui, reikalauja papildomų pardavėjo darbo laiko sąnaudų, o rašytinių prašymų kaupimas ir saugojimas neturi jokio naudos.